Při masážích pracujeme v intimní zóně klienta - proto sebe i vás chráníme pomoci Rei-ki, síly která nic nestojí a při tom je stále mezi námi.

 

Reiki symboly

Kdo se o energii Reiki zajímá hlouběji a měl možnost se setkat již s druhým stupněm Reiki, ví, že se zde používají symboly. K čemu slouží??  Slouží ke zvýšení energetických vibrací našeho těla při samoléčení nebo léčbě jiné osoby. Ve chvíli, kdy vaše tělo dosáhne vyšších vibrací, ztrácíte potřebu tyto symboly používat. Nyní pro úplnost napíši něco o třech základních symbolech R2.

 

CHO-KU-REI:

Tento symbol se většinou čte  (čokuré) a slouží pro zesílení toku energie Reiki. Tento symbol koncentruje energii do jednoho bodu, a pokud je použit s jinými symboly, tak zesiluje jejich účinek. Pro začátek je vhodné si CHo-Ku-Rei kreslit celou dlaní před sebe nebo nad dlaň či nad léčeného člověka.

Pokud "nakreslíš" Cho-Ku-Rei před sebe s úmyslem vlastní ochrany, začne tento symbol působit jako štít před negativní energií.

Pokud "nakreslíš" Cho-Ku-Rei na zdi, strop a podlahu, dojde k vyčištění místnosti od negativních energií.

Pokud "nakreslíš" Cho-Ku-Rei na předmět s úmyslem vyčištění a pak do něj pošleš Reiki, dojde k jeho vyčištění od negativní energie.

Pokud "nakreslíš" Cho-Ku-Rei na předmět/osobu s úmyslem ochrany proti poškození/ublížení, předmět/osoba bude chráněna.

 

SEI-HE-KI:

Tento symbol se čte jako ( seihejki) a je nazýván mentálním symbolem. Při používání při léčení pomocí Reiki napomáhá uvolňovat emoce a zasunuté psychické bloky rozpouští.

Sei-He-Ki pomáhá lidem "přinést" na povrch a uvolnit mentální/emoční příčiny jejich problémů. Mnoho doktorů si začíná uvědomovat spojení mezi zdravotními problémy a mentální či emocionální nerovnováhou. Sei-He-Ki harmonizuje tuto nerovnováhu a tím léčí. 

Použij Sei-He-Ki na odstranění problémů se strachem, nervozitou, depresemi, vztekem, smutkem, drogami, alkoholem, kouřením apod.

Použij Sei-He-Ki, když chceš odstranit problémy s drogami, alkoholem, kouřením apod. nebo chceš zhubnout.

Použij Sei-He-Ki, když chceš najít ztracenou věc. "Nakresli" symbol s prosbou o nalezení požadované věci, výsledek se brzy dostaví.

Použij Sei-He-Ki, když chceš zlepšit paměť pro učení či čtení. "Nakresli" na každou stránku symbol s úmyslem zapamatovat si vše důležité.

 

HON-SHA-ZE-SHO-NEN:

Tento symbol se čte (honšazešonen) a je to takzvaný dálkový symbol. Používá se při léčení pacienta na dálku nebo i při kontaktní léčbě, aby energie došla k místu problému.

Umožnuje posílání energie Reiki na různá místa v čase a prostoru. Léčení na dálku trvá kratší dobu než léčení pomocí "přikládání" rukou (stačí několik minut). Lze dokonce nastavit automatické posílání Reiki dané osobě (vhodné je nastavit na omezenou dobu, například týden, měsíc, aby to neprobíhalo do nekonečna + posílit automatické posílání každý druhý den). Pamatuj ale, nejdůležitější je tvůj záměr, když posíláš Reiki.

Použij Hon-Sha-Ze-Sho-Nen, pokud chceš poslat někomu energii na dálku. Aktivuj symbol, zesil ho pomocí Cho-Ku-Rei (případně přidej Sei-He-Ki), vyslov jméno toho, koho chceš léčit a představuj si, jak posíláš z rukou Reiki dané osobě.